В събота ЕС избра белгиеца Дедие Сейоус, дългогодишен помощник на бившия председател на Европейския съвет Херман ван Ромпой, да оглави работната група във връзка с преговорите за брекзита, предава AFP.
„Мога да потвърдя… че има работната група, която ще отговаря за преговорите“, съобщават от Европейския съвет. Сейоус в момента извършва подготвителна работа, тъй като за започването на преговорите Европейският съвет трябва да бъде официално информиран от Великобритания за желанието й да напусне ЕС, пише Блиц.
Европейската комисия, изпълнителният орган на ЕС, междувременно е поставила задача на работната група да изготви юридически предложения за напускането на Великобритания, което се определя от член 50 от Договора от Лисабон.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Ясен Петров се извини на феновете на Спартак за тежкото поражение от Левски
Дата: 22/08, 23:44
Левски постигна убедителна победа срещу Спартак, варненци с човек по-малко заради червен картон
Дата: 22/08, 23:36
Исторически момент: Робот счупи световния рекорд на Юсейн Болт на 100 метра
Дата: 22/08, 23:19
За първи път откриха преки доказателства за съществуването на живот отпреди 3,5 милиарда години
Дата: 22/08, 23:02
Портних: Водопроводът е сбъркан изначално и ще продължи да се пука и наводнява северните квартали на Варна
Дата: 22/08, 22:41