12 деца от вокална група се оказали на метри от взривовете на летището в Истанбул. Те пътували от Казахстан към България за участие в музикален фестивал, съобщава Нова телевизия и представя разказ от първо лице.
Децата са на възраст от 5 до 15 години. Спасила ги случайност - трима от групата се изгубили в тълпата, спрели да ги изчакат и така останали на 30 метра от взрива.
Казахстанската група се събрала в един от ъглите на летището. Тогава дошъл вторият взрив. Айдар, Улжан и тяхната дъщеря вече са по-спокойни, но няма да забравят за ужаса да си на метри от смъртта.
След като приключи участието си в България, музикалната група от Казахстан ще си тръгне към дома, но не през Истанбул.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Портних: Водопроводът е сбъркан изначално и ще продължи да се пука и наводнява северните квартали на Варна
Дата: 22/08, 22:41
Христанов: България има нужда от смел президент, а не от човек, воден на ушенце
Дата: 22/08, 22:291 Коментар
Съдия Йосифов няма да е член на антикорупционната комисия
Дата: 22/08, 22:24
Кола с четирима души се преобърна край Дуранкулак, няма пострадали
Дата: 22/08, 21:55
Издигнаха украинското знаме пред сградата на Европейската комисия
Дата: 22/08, 21:432 Коментара