Снимка: tvevropa.com
Северна Корея проведе тест за изстрелване на балистични ракети от подводници. Това съобщава агенция Йонхап, позовавайки се на военните на Южна Корея.
Според началник-щабовете на въоръжените сили на Южна Корея, ракетата е била пусната около 11,30 часа време в Сеул (5,30 часа българско), пише Life.ru. Тестовете се провели във водите на Японско море в района на град Синпхо в провинция Хамгуонг.
Според Сеул обаче опитът е бил неуспешен. Изстреляната ракета от подводница е паднала в морето в ранния етап на полета, заявиха от южнокорейският генерален щаб, цитиран от Ройтерс.
От април Северна Корея осъществи серия изстрелвания на балистични ракети в акваторията на Японско море. Предишният подобен тест на КНРД беше на 22 юни и предизвика заседание на съвета за сигурност на ООН.
Новото изстрелване идва дни след налагането на американски икономически санкции срещу Ким Чен Ун и десетки негови приближени политици, което Северна Корея официално възприе като „открито обявяване на война”.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Кръстю и Ирина имат бебе на 4 месеца и живеят със 130 евро на месец
Дата: 22/08, 20:41
Обезвредиха корозирал артилерийски снаряд, открит на плажа във Видин
Дата: 22/08, 20:34
Починала е туристката, паднала при слизане от връх Мальовица
Дата: 22/08, 20:25
Георги Кандев облече българска носия
Дата: 22/08, 20:11