Тежък удар за олимпийски шампион преди игрите в Рио! Двамата му родители се борят с рак!


12/07/2016, 16:01

Олимпийският шампион на 200 метра бътерфлай от Лондон 2012 Чад льо Кло ще трябва да вложи цялото си сърце и да продължи подготовката си за Игрите в Рио следващия месец, въпреки че настъпиха тежки времена за семейството му. Вчера южноафриканецът обяви в официалната си страница във Фейсбук и в Туитър, че и двамата му родители имат рак, пише Sportal.bg. 

"Майка ми Джералдин има рак на гърдата, който се появи отново след нейната ремисия през 2010 г. Наскоро тя претърпя мастектомия и сега предстои химиотерапия. Баща ми Бърт е развил рак на простатата и също се подложи на операция в края на юни. Не е лесен период, но тренирам здраво за Рио. Повече от всички друго искам те да спечелят техните битки", сподели 24-годишният Льо Кло, който е също световен шампион на 100 м бътерфлай и сребърен медалист в същата дисциплина от Олимпиадата в Лондон. 

Той добави, че няма да дава интервюта преди Рио и помоли медиите да уважават личното му пространство в този тежък за семейството му момент. В Бразилия Льо Кло ще плува в пет дисциплини.  

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Силно земетресение разтърси японския остров Хоншу; издадено е предупреждение за цунами
Дата: 22/08, 20:48

Кръстю и Ирина имат бебе на 4 месеца и живеят със 130 евро на месец
Дата: 22/08, 20:41

Обезвредиха корозирал артилерийски снаряд, открит на плажа във Видин
Дата: 22/08, 20:34

Починала е туристката, паднала при слизане от връх Мальовица
Дата: 22/08, 20:25

Георги Кандев облече българска носия
Дата: 22/08, 20:11

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия