Според Тома Томов, в цяла Европа има „гражданска война”.
"Да престанем да си мислим, че всичко това ще ни отмине. Няма да и отмине. Лошото е неизбежно и лошото е, че това неизбежно идва. Tова е война, това е битка. И е на километри от нас." Така коментира опитът за военен преврат в Турция Тома Томов пред БТВ. "Искали са да ликвидират Ердоган, и сега той се бори на живот и смърт", каза още той.
Дълго лошо лято и може би дълга лоша зима, ни чакат според него.
Той коментира ситуацията с тревога, че е възможно Турция да бъде дестабилизирана, като ако това се случи, НАТО не може да помогне адекватно, освен "да прати салфетки да си бършем сълзите". В Турция има атомни бомби, посочи той, и макар някои от тях да са американска собственост, други са в турско владение.
В съвременния свят има 3 големи реванша, посочи журналистът.
Реваншът на исляма, след колониалните войни, и след като англичани и французи са държали техни земи и са създавали богатства на империите си, използвайки ги, и сега исляма "си го връща", смята Тома Томов.
Журналистът посочи, че цяла Европа трябва да промени начина си на живот заради „реванша” на бившите колонии, на исляма, на Русия и на Китай. По отношение на Франция, той припомни, че тя в продължение на 100-130 г. е вършила жестокости в своите колонии, а сега от техните територии в Париж са се преместили хора, към които отношението е като към втора ръка.
„Във Франция има няколко милиона мюсюлмани, аз съм убеден, че стотици хиляди са празнували, когато е станало това нещо”, посочи той по отношение на атентата в Ница, отнел живота на 84 души.
Според Тома Томов, в цяла Европа има „гражданска война”.
След разпадането на СССР през 1991 г. Русия също търси реванш, тъй като няма намерение да бъде държава, "с която всеки си прави каквото си иска", заяви той.
Третата такава страна е Китай, който също е бил "мачкан от англичаните" и сега иска да изгони опонентите си, посочи още Томов.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Мините над Кюстендил - под засилена охрана заради откритата нарколаборатория
Дата: 10/05, 20:54
Кирил Петков: Маршът на хамелеоните започна с пълна сила
Дата: 10/05, 20:372 Коментара
Нетаняху: Войната с Иран не е приключила. Тръмп: САЩ ще вземат иранския уран в даден момент
Дата: 10/05, 20:222 Коментара
Камион се вряза в мантинела на АМ „Тракия“ в посока Бургас
Дата: 10/05, 20:12
Локализираха пожара в склад в София, няма засегнати съседни сгради
Дата: 10/05, 20:00