Пиксабей
През последното денонощие противопожарните служби в страната са реагирали на 195 сигнала за произшествия, съобщиха на сайта си от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“. Ликвидирани са 123 пожара. Няма загинали и пострадали.
От възникналите пожари с преки материални щети са 31 - осем в жилищни сгради, един в промишлена сграда, седем в транспортни средства, девет в селското стопанство и шест други. Без нанесени материални щети са възникнали 92 пожара, от които: 61 в сухи треви, горска постеля и храсти; един в стърнища; 26 в отпадъци и четири други.
Извършени са 58 спасителни дейности и помощни операции - при катастрофи в транспортни средства; при инцидент с изтичане на втечнени газове; при битов инцидент, за оказване на техническа помощ, за оказване помощ на пострадали граждани и други. Към пожарните са подадени 14 лъжливи повиквания, предаде БТА.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Вдигат заплатите в градския транспорт в София със задна дата
Дата: 01/07, 17:26
Възрастен мъж е открит мъртъв в минерален извор край Рупите
Дата: 01/07, 17:22
Арестуваха жена, пребила свидетел по дело в „Ботунец“, за да промени показанията си
Дата: 01/07, 17:15
Огромен пожар в София: Гори заводът на "Екобулпак"
Дата: 01/07, 17:08