Сбогом, татко, благодаря ти за всичко. Обичам те..."
С тези трогателни думи завърши словото си Йорданка Христова на поклонението пред своя свекър Григор Стоичков. Тя била до него до последния му дъх. Бившият вицепремиер и министър на строителството Стоичков почна на 90 години в събота, 23 юли, пише 24chasa.bg.
Съболезнованията в траурната зала на погребална агенция "Мира" приемаха синът на Григор Стоичков - Венко, бивш дипломат, който удивително прилича на баща си, неговият син Томи, Йорданка Христова, която беше омъжена за другия син на Григор Стоичков - Георги, с дъщеря си Ивана и сина си Григор.
Да го изпратят своя боен другар в неговия последен път в траурната зала дойдоха експремиерът Георги Атанасов, и жената с която живее - Ани Спанчева, бивш зам.-министър на образованието, бившият вицепремиер и министър на културата Георги Йорданов, министрите от Живково време Станиш Бонев и Георги Караманев, кметът на София Петър Междуречки, зам.-кметът на столицата Теменужка Теофилова, съветникът на Живков Костадин Чакъров, Янчо Таков със сина си Иван и др.
БСП беше представена от депутата Стоян Михайлов, внук на Стоян Михайлов, бивш секретар на ЦК на БКП, Евгени Узунов, Ваня Добрева и др.
Сред опечалените бяха актрисата Слава Рачева, режисьорите от БНТ Нушка Григорова и Петър Бакалов, министърът на земеделието в първото правителство на Борисов - Валери Цветанов, бившият шеф на архивите Иван Комитски, бившият депутат от ВНС Румен Воденичаров и др.
Траурно слово произнесе Георги Йорданов. Той говори за младежките ремсови години на Гргор Стоичков и за активното му участие в изграждането на социализма. Ваня Добрева прочете съболезнователно писмо от градския съвет на БСП. С видимо учудване, но и с одобрение, приъстващите в залата прочетоха съболезнователното писмо на Лиляна Павлова, министър на строителството и регионалното развитие.
Към края на прощаването с починалия дойде лидерът на БСП Корнелия Нинова с красив букет. Тя чинно изчака на опашката и ги положи до тялото на Григор Стоичков.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Илиан Илиев определи групата на Черно море за мача на "Тича"
Дата: 12/05, 10:36
Назарян: ГЕРБ-СДС ще подкрепи трите законопроекта, касаещи устройствения закон на съдебната власт
Дата: 12/05, 10:32
СДВР за катастрофата с жертва край София: Водачът на автобуса е дал положителна проба за наркотици
Дата: 12/05, 10:28
ПБ няма да съкращава държавната администрация и да замразява заплати
Дата: 12/05, 10:20
Проф. Ива Христова: Нови вируси носят риск от бронхити и пневмонии
Дата: 12/05, 10:15