Френската полиция задържа лице, което е било във връзка с един от двамата нападатели на църквата в градчето Сент-Етиен дю Рувре. Той е непълнолетен и е бил приятел на А.К., който бе убит от антитерористите, съобщи "Льо Поан", цитиран от "24 часа".
А.К. е имал електронна гривна и е бил под домашен арест при родителите си в Сент-Етиен дю Рувре, след като е бил задържан през март 2015 г. на турската граница, докато се е опитвал да премине в Сирия, за да се сражава за ислямистите.
Органите за сигурност все още не разкрива самоличността на похитителите, които бяха убити от полицаи на излизане от църквата. Единият от извършителите е бил известен на службите за борба с тероризма.
Междувременно президентът на републиката Франсоа Оланд събра в Елисейския дворец премиера Манюел Валс, какато и министрите на вътрешните работи и правосъдието, за да набележат мерки във връзка с поредния терористичен акт на френска територия.
"Правителството трябва да действа незабавно. Няма време за губене. Ние сме във война!" Това пък каза бившият френски президент и лидер на опозицията Никола Саркои.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Предстои почти пълно лунно затъмнение
Дата: 22/08, 17:36
Румъния изпраща пожарникари и хеликоптер „Блек хоук“ за борба с пожарите в Сърбия
Дата: 22/08, 17:26
Автомобил е паднал на жп релсите между гарите Курило и Реброво, жена е в тежко състояние
Дата: 22/08, 17:11
Гонка в Бургас: Задържаха молдовски шофьор и мароканец, издирват още двама мигранти
Дата: 22/08, 16:45