КНДР заплаши САЩ с превантивен ядрен удар


14/08/2016, 08:57

Северна Корея е готова да нанесе превантивен ядрен удар на САЩ в случай на провокация в Азиатско-Тихоокеанския регион, предаде ТАСС, като цитира КЦТА.



Правото на нанасяне на превантивен удар не е монопол на САЩ. Оперативното подразделение на Корейската народна армия е готово да нанесе безпощадни удари по врага в случай на най-малката провокация от негова страна, се казва в съобщението на информационната агенция.

КЦТА освен това смята, че решението на Южна Корея да разположи на своя територия батареи от американския зенитен ракетен комплекс ТААД и прехвърлянето на остров Гуам на американски стратегически бомбардировачи Б-2 Спирит, способни да нанасят ядрени удари, е част от план за въоръжена инвазия в Северна Корея.

dnes.bg

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Откриха тялото на Стояна Стефанова
Дата: 22/08, 13:45

PRP и хиалуронова киселина: съвременен подход при болки и увреждания на ставите
Дата: 22/08, 13:20

Управителят на БНБ отчете успешен преход към еврото и предупреди за нови рискове
Дата: 22/08, 13:183 Коментара

Нинова: Договорената минимална работна заплата е исторически провал в ущърб на трудещите се
Дата: 22/08, 13:152 Коментара

Огромни опашки и изнервени шофьори в района на Кресна и Симитли
Дата: 22/08, 13:121 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия