Булфото
Празникът започва с тържествена света литургия в катедралния храм „Успение Богородично”. На площад „Св. Св. Кирил и Методий” с военен ритуал се издигат знамената. На сцена „Раковина” в Морската градина през целия ден участват изпълнители и ансамбли от различни жанрове. Вечерта в Летния театър е тържественият концерт и официалната церемония по връчване на почетни звания и отличия, на която кметът на града удостоява със званието „Почетен гражданин на Варна” изявени личности за изключителен принос и заслуги в развитието на Варна. По-късно вечерта в зоната на Пантеона в Морската градина се провежда концерт с участието на популярни български и чуждестранни артисти.
Програма:
08:00 ч. - Архиерейска света литургия по повод Успение на Пресвета Богородица, Катедрален храм „Успение Богородично“;
10:30 ч. - Издигане на знамената с военен ритуал на Република България, Европейския съюз и Община Варна - площад „Св. св. Кирил и Методий“;
19:00 ч. - Церемония по връчване на почетните звания и отличия на Община Варна - Летен театър
Концерт с участието на ансамбъл „Варна“, млади варненски таланти и Орлин Павлов
20:30 ч. - „Край фонтана“ - концерт с диригент Найден Тодоров и оркестъра на Държавна опера – Варна.
Солисти - Анна Фурнаджиева (цигулка), Красимир Джамбазов (цигулка), Илина Михайлова (сопран), Жана Костова (сопран), Рейналдо Дроз (тенор), Свилен Николов (баритон) и Евгений Станимиров (бас). В програмата ще звучат произведения на Бизе, Моцарт, Верди, Дворжак, Росини, Лехар и други световноизвестни композитори.
площад „Независимост“
21:00 ч. - Празничен концерт по случай Деня на Варна - Пантеона в Морската градина
На сцената ще се качат група „Innerglow“, в чийто състав е варненският музикант Петър Желев, варненската изпълнителка VICK, варненските R&B артисти QVKATA DLG, MADMATIC, ШУНАКА, КИКО СОПА и ФАРАОНА, както и варненската стрийт денс формация „The Center World“ със специална програма за Деня на Варна.
Специално участие ще вземат и любимците на варненската публика – артистите Венци Куцаров и Иван Чешмеджиев, заедно с варненския балет „Каприз“, които ще внесат традиционната си доза хумор в празничната програма.
Кулминацията на вечерта ще бъде дългоочакваното участие на варненката DARA. Тя ще излезе на сцената веднага след традиционната празнична заря по случай Деня на Варна, която ще озари небето точно в 23:00 ч.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Най-малко 38 са вече жертвите на мощното земетресение, разлюляло тази сутрин Индонезия
Дата: 15/08, 12:14
Доктор: При прегряване човека трябва да изведе на сенчесто място и да се охлади с мокри кърпи
Дата: 15/08, 12:08
Председателят на АБЗ: Застраховките остават много достъпни, средната цена на "Гражданска отговорност" е съпоставима с 2021 г.
Дата: 15/08, 11:591 Коментар
Кметът на Търново: Клипът пред "Асеневци" е поругаване с българското, има и вандалски прояви
Дата: 15/08, 11:472 Коментара
Нетаняху нарече Великобритания "ислямска република", Лондон протестира срещу коментара
Дата: 15/08, 11:391 Коментар