Страхотно признание от Ferrari към Михаел Шумахер


25/10/2016, 14:45

Един от петте специални модела, с които Ferrari ще отбележи 70-я си юбилей, ще носи името на 7-кратния световен шампион във Формула 1 Михаел Шумахер. Информацията се появи в няколко италиански медии и в Auto Bild, но още не е официално потвърдена от Скудерията, пише Automedia.bg.


Компанията планира 350 „специални” коли – по 70 от всеки един от петте модела, които са в производство в момента. Засега се знае също така, че един от моделите ще бъде кръстен на холивудския актьор Стивън Маккуин. 


 
Михаел Шумахер е най-успешният пилот във Формула 1 в историята на Ferrari с пет поредни световни титли между 2000 и 2004, а този период е и най-успешния изобщо в състезателната история на Скудерията. Михаел пострада тежко при падане на ски в края на 2013 година все още се възстановява в дома си в Швейцария след няколко черепно-мозъчни операции и на практика няма информация за състоянието му. 
 
В негова чест ще бъде кръстена специалната версия на 488 GTB, като колата ще получи допълнението „The Schumacher”. 
 
Ferrari влиза сред автомобилните производители през 1947 година, като това се приема за начало на производството на коли – тогава се появява Ferrari 125 – първият автомобил с емблемата на Ferrari. Иначе Енцо Ферари и екипът му сглобяват първите си коли през 1940 година, но тогава те все още не носят името на Ил Комендаторе.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Върховният съд на САЩ разреши строителството на балната зала на Тръмп в Белия дом да продължи
Дата: 22/08, 01:30

Заради бъдещата индустриална зона до Варна ще бъде направена пътна връзка с магистрала „Хемус“ край Игнатиево
Дата: 22/08, 01:00

PRP и хиалуронова киселина: съвременен подход при болки и увреждания на ставите
Дата: 22/08, 00:40

Емануел Луканов: Просто има хора, които не могат да бъдат ползвани в официалните мачове
Дата: 22/08, 00:37

Илиан Илиев след първата победа: Отборът показа характер
Дата: 22/08, 00:31

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия