Мъжът, пребил жена в автобус, защото е по шорти, пропадна вдън земя


29/10/2016, 02:35

Прокуратурата на Истанбул издаде заповед за ареста на укриващия се Абдула Чакъроглу, който наби 23-годишна жена в автобус на Истанбул, защото тя била по шорти, съобщи телевизия Ен ти ви, цитирана от "Пик". Делото Чакуроглу нашумя, след като той наби жената, която според него не била облечена според канона на исяма. Той бе задържан за нанасяне на побой, но по-късно бе освободен с решение на прокуратурата. В края на септември Чакуроглу повторно бе арестуван, след като в социалните мрежи започна протестна кампания срещу неговото освобождаване.


Прокуратурата поиска затвор 2 до 9 години, но миналата седмица съдът го освободи с мярка за неотклонение до края на съдебния процес.
Решението бе оспорено от прокуратурата и в момента полицията на Истанбул издирва Чакъроглу. Срещу него са предявени обвинения в „препятстване на свободата, вярата и мисълта“, „разпалване на вражда в обществото“ и „злостно нанасяне на травми“. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Заради бъдещата индустриална зона до Варна ще бъде направена пътна връзка с магистрала „Хемус“ край Игнатиево
Дата: 22/08, 01:00

PRP и хиалуронова киселина: съвременен подход при болки и увреждания на ставите
Дата: 22/08, 00:40

Емануел Луканов: Просто има хора, които не могат да бъдат ползвани в официалните мачове
Дата: 22/08, 00:37

Илиан Илиев след първата победа: Отборът показа характер
Дата: 22/08, 00:31

Демерджиев: Обсъждаме нов закон за непълнолетните и промени в Наказателния кодекс
Дата: 22/08, 00:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия