Парите явно не й трябват! Баба хвърли през терасата 8 бона


04/11/2016, 11:31

Снимка Булфото

Две жени от Габрово станаха жертви на телефонни измами. Престъпленията са извършени преди дни по идентичен начин. Смятайки, че подпомагат действията на полицейски служители за залавянето на измамници, жените хвърлили от терасите на домовете си наличните си спестявания, съобщи 24chasa.bg.

На 1 ноември 92-годишна габровка хвърлила плик, който съдържал 8 100 лева. На същия ден 70-годишна нейна съгражданка метнала през терасата 800 лева, също подмамена от телефонни измамници. По случаите са образувани досъдебни производства. От ОДМВР в Габрово за пореден път призовават гражданите да не се поддават на манипулации. Тъй като сценариите могат да бъдат различни, основното правило, което трябва да се спазва е: при получаване на каквото и да било обаждане, свързано с искане на пари, телефонният разговор да бъде прекъснат незабавно. Искането на пари по телефона е категоричен знак за измама! Дори отсрещната страна да настоява да останете на линия, затворете телефона и позвънете на най-близките си хора и на тел. 112!

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Експерти: Плаващият предмет в морето край Тюленово е кух
Дата: 13/08, 17:47

Управителят на централната банка: Румъния не е готова за еврото
Дата: 13/08, 17:411 Коментар

Стилияна Николова поведе на Световното във Франкфурт
Дата: 13/08, 17:37

Български и румънски гранични полицаи задържаха камион с мигранти на Видин - Калафат
Дата: 13/08, 17:181 Коментар

Европейското първенство по волейбол за жени 2026 идва в ефира на MAX Sport и MAX One
Дата: 13/08, 17:10

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия