Момченце на 4 години почина в Украйна, Запорожка област, съобщи изданието "Комерсант". Почина, защото бяха откраднати парите, необходими то да се излекува.
Хора от цял свят събираха пари за детето, болно от левкоза. Част от парите бяха откраднати от дебитната карта на майката на малкия Дима от мошеници. За смъртта на детето съобщи във фейсбук Риоман Кирченко - ръководител на проекти в благотворителния фонд “Щастливо дете “.
“Напусна ни Дима Возница“, написа той. Преди две години Дима заедно с майка си са се преместили в Запорожка област от село Горловка. В началото на 2016 г. е установено, че детето страда от болестта остра лимфобластна лейкоза. Наложило се е да му се прави химиотерапия и скъпоструващо лечение заради острата допълнителна инфекция.
През есента доброволци организираха спектакъл на площад "Маяковски", всички средства от спектакъла бяха предназначени за лекуването на малкия Дима. В началото на октомври обаче престъпници откраднаха от дебитната карта на майката на малкия Дима общо 25 000, като направили дублирана дебитна карта.
“Не мога да разбера и да простя, как може да се откраднат пари от деца, които се борят за живота си, това е недопустимо", написа в своята страница Роман Кирченко, а много хора в коментарите си под нея са възмутени и огорчени.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Арсенал започна защитата на титлата с убедителен футбол и класическото 3:0 над Ковънтри
Дата: 22/08, 00:04
Нетаняху: Ердоган е диктатор антисемит
Дата: 21/08, 23:57
Полицейски кучета спипаха българин в Италия с над 85 килограма наркотици
Дата: 21/08, 23:47
ЕС праща помощ на Сърбия за пожарите след молба от Белград
Дата: 21/08, 23:31