Булфото
Един член на екипажа е убит, а двама са ранени след атака с дрон срещу кораб под панамски флаг в Черно море, съобщи официално Морската администрация на Панама късно снощи, цитирани от Ройтерс.
Управлението заяви, че инцидентът е станал в четвъртък и че един от ранените моряци е в тежко състояние. Корабът е успял да продължи курса си.
Морската администрация на Панама добави, че е „задвижила съответните протоколи за събиране на официална информация за инцидента и поддържа комуникация със замесените страни“, пише БТА.
Управлението не уточни откъде е дошла атаката с дрон, но посъветва корабите да избягват пътуване през украинските и руски води в Черно и Азовско море.
Панама управлява най-големия регистър на кораби в света – като приблизително 16% от световния търговски флот плава под неин флаг.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Пускат отново втори блок на ТЕЦ „Бобов дол“
Дата: 20/06, 10:39
БАБХ променя режима на засилен контрол за вносното мляко
Дата: 20/06, 10:301 Коментар
Влак падна от мост в Германия
Дата: 20/06, 10:21
Съдбовното трио за живота ни: кръвно налягане, холестерол, пикочна киселина! Кога да вземем мерки, за да избегнем инфаркта и инсулта?
Дата: 20/06, 10:20
Атанасов: Основните фигури в управлението са офицери от Военновъздушните сили на НРБ – с формиран мироглед и страхопочитание към "големия брат"
Дата: 20/06, 10:121 Коментар