Снимка Булфото
Избирателите в американските щати Калифорния, Оклахома и Небраска гласуваха в подкрепа на смъртното наказание, предаде АП.
В Калифорния избирателите отхвърлиха предложение за премахване на екзекуциите в щата и замяна на смъртното наказание с максимална присъда доживотен затвор, пише BulNews.
В Оклахома избирателите гласуваха за затягане на законодателството за смъртното наказание. В Небраска избирателите гласуваха за възстановяване на екзекуциите, като одобриха отмяната на закон от 2015 г. за премахването им.
В САЩ има над 2900 души, които очакват да бъдат изпълнени смъртните им присъди. Според правозащитната организация "Амнести интернешънъл" страната е на пето място в света по брой на екзекуции, изпълнени през 2015 г., а преди нея са Саудитска Арабия, Пакистан, Иран и Китай.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Полицейски кучета спипаха българин в Италия с над 85 килограма наркотици
Дата: 21/08, 23:47
ЕС праща помощ на Сърбия за пожарите след молба от Белград
Дата: 21/08, 23:31
Черно море победи Дунав с два гола в добавеното време за първия си успех през сезона
Дата: 21/08, 23:24
Проби от аутопсията на птиците от "Централен Балкан" са изпратени в български и испански лаборатории
Дата: 21/08, 23:101 Коментар