Пиксабей, илюстративна
За по-малко от денонощие три силни земетресения сполетяха Индонезия - първо източната, после западната, а след това и централната част на страната - архипелаг, който се простира на повече от 5000 километра от изток на запад.
Жертвите вече са повече от 50, над 5000 души са евакуирани, предаде БНР.
Най-тежки последици предизвика първият трус с магнитуд 7,7 по Рихтер край остров Флорес в източната част на страната.
По последни данни загиналите са най-малко 47, а ранените са стотици. Земетресението срути сгради, предизвика свлачища и остави без електричество и комуникации редица населени места.
Спасителните екипи продължават да издирват хора под развалините. Индонезийското правителство изпрати хуманитарна помощ, а Европейският съюз предложи подкрепа за спасителните операции.
Около 12 часа след първото бедствие западната част на страната беше разтърсена от второ силно земетресение с магнитуд 6,4 край остров Суматра. По-късно през деня беше регистриран и трети трус, този път на полуостров Минахаса в централната част на Индонезия.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
От днес до 21 август променят движението в участъци от "Хемус" и "Тракия"
Дата: 17/08, 08:12
Внезапно почина актрисата Хейдън Панетиер
Дата: 17/08, 08:04
Две земетресения в България за 20 минути
Дата: 17/08, 08:021 Коментар
Колони от автомобили на "Калотина" и "Капитан Андреево" тази сутрин
Дата: 17/08, 07:58
Русия с тайни военни бази, способни да изстрелват дронове в страни от НАТО
Дата: 17/08, 07:52