Поредно силно земетресение разтресе Япония


24/11/2016, 00:36

Земетресение с магнитуд 6,1 по скалата на Рихтер е ударило североизточната част на Япония на мястото, където преди два дни беше регистрирано друго земетресение с магнитуд 7,3, съобщават от Националната метеорологична служба на страната, предава ТАСС.

Епицентърът на трусовете е източно от префектура Фукушима, на неголяма дълбочина. Има опасност от цунами, но японските метеоролози подчертават, че височината на вълните ще бъде минимална и няма да причини разрушения. 

Земетресението е било усетено в общо 17 префектури, включително в столичния регион. Според железопътните оператори бедствието не е довело до прекъсване движението на влаковете. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



КЗК установи картел при обществени поръчки за строителна техника
Дата: 21/08, 19:08

ДАНС неутрализира мощен GPS заглушител в София, засягал сигнала на летището
Дата: 21/08, 18:582 Коментара

Правителството и социалните партньори определиха критерии за адекватност на минималната работна заплата
Дата: 21/08, 18:541 Коментар

Сметната палата: 108 почивни бази за ученици у нас стоят затворени и се рушат
Дата: 21/08, 18:47

Полицията издирва 78-годишната Стояна от Казанлък
Дата: 21/08, 18:38

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия