Алепо на крачка от свободата


28/11/2016, 09:04

Сирийският град Алепо е на крачка от свободата.

Сирийската армия продължава успешното си настъпление, като към момента под нейн контрол е почти цялата северна част, наред със западната. През последните два дни тя е завзела шест квартала, съобщава Inews.

Данните показват, че през последните дни бунтовниците са се разделили с 30 процента от териториите си. Продължават обаче съпротивата в Сакхур - район, който също е много важен за бунтовническите сили. Ако те го загубят, това означава да бъдат разделени на две.

Но докато тече операцията по спасяване на Алепо, продължават да загиват цивилни хора. Броят им за този месец вече е 250 души. Междувременно ожесточените боеве прогониха над 10 хиляди бежанци от източните квартали. Планът на ООН за евакуиране на останалите бе одобрен от бунтовниците, но не и от сирийското правителство.

"Близо 10 хиляди цивилни избягаха от Източен Алепо в нощта срещу неделя. Най-малко 6 хиляди от тях отидоха в квартала (под контрола на кюрдските сили) Шейх Максуд, останалите отидоха в правителствените зони на Алепо”, според организацията.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Двама убити и 52 ранени при руска атака срещу най-големия мол в украинския град Кривой Рог
Дата: 21/08, 19:24

Демерджиев: България разширява антидрон защитата по границите, следим ситуацията с Иран и сме предприели мерки
Дата: 21/08, 19:18

КЗК установи картел при обществени поръчки за строителна техника
Дата: 21/08, 19:08

ДАНС неутрализира мощен GPS заглушител в София, засягал сигнала на летището
Дата: 21/08, 18:582 Коментара

Правителството и социалните партньори определиха критерии за адекватност на минималната работна заплата
Дата: 21/08, 18:541 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия