Шефът на Amazon: Първата ни продажба бе в България. Пратиха ни 200 долара скрити в дискета (видео)


09/12/2016, 14:53

Откривателят и изпълнителен директор на Amazon Джеф Безос разкри интересна подробност, свързана с България. Оглавяваният от него най-голям сайт за пазаруване онлайн е продал първия си продукт именно в страната ни.

Видеото не е ново, но едва сега придоби популярност в България.

"В първите шест месеца ние имахме само една поръчка и тя дойде от България. Аз не знаех, че през 1995 г. там е имало интернет достъп, но те имаха. Този клиент не плати с кредитна карта, а в брой, което е платежен метод, който ние не насърчаваме. Клиентът беше слбожил две стодоларови банкноти сгънати в малка опаковка. И беше сложил тази малка опаковка с парите в дискета. Отворил е малкото метално капаче и ги е скрил вътре в дискетата. След това ни я изпратил по пощата, а на отделна бележка пишеше: "Парите са скрити в дискетата". Пишеше също, че митничарите щели да откраднат парите, ако знаели английски. Отворихме дискетата и видяхме вътре в нея 200 долара. Бяха си написали номера на поръчката, за да можем да свържем плащането с нея. Доставихме им книгите и поръчката беше приключена", разкрива Безос пред аудитория в САЩ.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 



Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



КЗП засече нелоялна практика на плаж във Варна: Обявяват отделни цени, но задължават туристите да плащат цял комплект
Дата: 21/08, 17:17

Хотелският бранш: Данъците от туризма трябва да остават там, където се генерират
Дата: 21/08, 17:05

Половината Кюстендил минава на воден режим
Дата: 21/08, 17:00

Арестуваният за убитите осем лешояда сложил отровата заради убито говедо от стадото му
Дата: 21/08, 16:48

Турция издаде заповед за арест на Нетаняху
Дата: 21/08, 16:38

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия