С НОВИ 18 „ЛЕГНАЛИ ПОЛИЦАИ” ЩЕ ОГРАНИЧАВАТ СКОРОСТТА В ГРАДА


05/07/2012, 16:07

С допълнителни средства в размер на 140 000 лева ще бъдат изградени съоръжения-ограничители на скоростта на 18 места във Варна. Това съобщи на пресконференция днес кметът на морската столица Кирил Йорданов.

По думите му вече е изпълним ангажимента, поет при среща с родителите на деца, загинали в автопроизшествия. Йорданов добави, че при организация на движението водеща идея е безопасността на децата, пешеходците и велосипедистите.

По протежението на новоизградения булевард "Ген. Колев" ще бъдат изградени легнали препятствия. Те ще бъдат монтирани до идния понеделник на три места: ул."Драва Чех", ул."Братя Миладинови" и ул."Г.Раковски". По цялото протежение на булеварда ще бъдат изградени ограничители на скоростта. Още до края на следващата седмица това ще стане на улиците: "Мир", "Ян Палах", "Константин и Фружин", "Първи май", "Народни будители".

От началото на следващия месец започва и реконструкцията на кръстовища и светофарни уредби на стойност 1 млн. лева.

 

"Днес +"

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



На дъното до Морска гара - Варна откриха пейки, столове, колело и тротинетки
Дата: 07/05, 12:20

Водач на тротинетка е с опасност за живота след катастрофа в Стара Загора
Дата: 07/05, 12:16

3 катастрофи с мотори в един и същи ден на един и същи пътен участък в Смолянско
Дата: 07/05, 12:08

Гюров на последното заседание на кабинета: Министрите не се скриха зад унизителното оправдание "за два месеца толкова"
Дата: 07/05, 12:00

Браншовик: Ще има череши тази година, но се надяваме да има и нормални цени на пазара
Дата: 07/05, 12:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия