Кадър Youtube
Полски изтребители прехванаха руски разузнавателен самолет над международни води в Балтийско море, съобщи на пресконференция министърът на отбраната Владислав Кошиняк-Камиш, цитиран от Франс прес.
"Това е първият от дълго време руски опит за приближаване до нашата морска граница, с цел да се изпробват нашите системи за противовъздушна отбрана", заяви той.
По думите му това е още едно доказателство, че Русия "води хибридна война" срещу Полша, член на НАТО и ЕС, от началото на мащабната инвазия на Москва в Украйна през 2022 г., и че "извършва разузнавателни мисии и проявява враждебност към всички страни от Северноатлантическия алианс".
Случаят се е разиграл на около 30 километра от Устка - курортен град в Северозападна Полша на брега на Балтийско море, уточни министърът.
Два полски изтребителя, дежурни по охрана на въздушното пространство, са установили контакт с руския разузнавателен самолет Ил‑20 и са му дали знак да напусне района, посочва БТА.
След това машината се е отдалечила в посока Русия, добави министърът на отбраната.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Цветанов: Мавродиев се връща в България заради смяната на властта, може да разкаже всичко
Дата: 14/07, 21:41
Дете с ел тротинетка падна в дупка на велоалея във Варна
Дата: 14/07, 21:36
Иван Иванов се класира за втория кръг на турнира от сериите "Чалънджър" в Испания
Дата: 14/07, 21:30
Стармър получи Ордена на Почетния легион за дейността си в подкрепа на сигурността на Европа и Украйна
Дата: 14/07, 21:241 Коментар
Защитата на Мавродиев: Не сме запознати дори с едно доказателство по делото
Дата: 14/07, 21:16