Турският парламент взе важно решение за бъдещето на страната!


21/01/2017, 08:15

Турският парламент прие на второ четене проект за конституционни поправки, целящи да увеличат правомощията на президента Реджеп Ердоган. Това проправя път за свикване на референдум напролет, предаде БТА, цитирайки АФП. 

Текстът беше одобрен с 339 гласа - с девет повече от мнозинството от три пети, което се изисква, за да се подложи реформата на референдум. 

На заседанието, продължило цяла нощ и приключило рано тази сутрин, законодателите гласуваха пакет от поправки, предложени от управляващата партия на Ердоган. 

Турският премиер Бинали Йълдъръм приветства резултата с думите: Сега поверяваме това на народа, сега той има думата и той ще реши. 

Президентът и поддръжниците му твърдят, че промените ще донесат стабилност, но критиците смятат, че поправките ще предоставят твърде много власт на президентската институция, посочва ДПА. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Дете с електрическа тротинетка се блъсна в кола в Луковит, глобиха родителите му
Дата: 21/08, 12:55

МВР издирва 2 сестри на 16 и 14 години от Лехчево
Дата: 21/08, 12:54

Хванаха 20-годишен, откраднал 200 л дизелово гориво от камиони в района на Априлци
Дата: 21/08, 12:48

Френски и испански самолети гасиха 3 пъти пожари в България през 2024 година, един път руски преди 19 години
Дата: 21/08, 12:44

Специалист по репродуктивна медицина идва във Варна на 25 и 26 септември: д-р Баев ще консултира двойки с проблеми при забременяване в Хейлан
Дата: 21/08, 12:40

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия