Експерти: Европа я очакват суши, наводнения и бури


25/01/2017, 06:00

Европейските държави, които се намират от страната на Атлантическия океан, ще бъдат застрашени от проливни дъждове, големи наводнения, бури и други климатични катаклизми, показва най-всеобхватното проучване за влиянието на климатичните промени върху Европа, пише The Guardian, цитиран от "Фокус".

Температурите в планинските региони като Алпите и Пиринеите се предвижда да се покачат до нива, на които ледниците ще започнат да се топят; докато в района на Средиземно море се очакват „драстични“ покачвания на температурите, суши, горски пожари и липса на реколти. 

Европа и цялото северно полукълбо се затоплят по-бързо, отколкото другите места на планетата до нива, при които тропически болести като западнонилска треска се очаква да се разпространят в северната част на Франция до средата на века. 

„Ние имаме още данни, потвърждаващи покачването на морското ниво“, заяви Ханс-Мартин Фулър, един от водещите автори на доклада на Европейската агенция за околна среда. „Последователността не е линейна, основно заради нарасналото топене на ледената покривка. Също така има нови доказателства, че силните валежи се увеличават в Европа. Това е причината за наводненията. Прогнозите (за климата) се сбъдват“, допълни Фулър.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Дете с електрическа тротинетка се блъсна в кола в Луковит, глобиха родителите му
Дата: 21/08, 12:55

МВР издирва 2 сестри на 16 и 14 години от Лехчево
Дата: 21/08, 12:54

Хванаха 20-годишен, откраднал 200 л дизелово гориво от камиони в района на Априлци
Дата: 21/08, 12:48

Френски и испански самолети гасиха 3 пъти пожари в България през 2024 година, един път руски преди 19 години
Дата: 21/08, 12:44

Специалист по репродуктивна медицина идва във Варна на 25 и 26 септември: д-р Баев ще консултира двойки с проблеми при забременяване в Хейлан
Дата: 21/08, 12:40

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия