Джихадистите в Ирак притежават химическо оръжие. Или поне що се отнася до тези, които до скоро заитаваха освободените вече части на Мосул.
А именно "Ислямска държава". Иракската армия е открила склад с химическо оръжие на терористичната групировка в освободените от джихадисти райони на града. В склада е имало цитотоксични обривни химикали, както и ракети земя-земя, които може да са били пълнени с отровните вещества, предаде AhlulBayt, предаде "Фокус".
"Армията е потвърдила, че става дума за иприт, след като химикалите са били изпитани от френски експерти", заяви бригаден генерал Хайдер Фадил от иракските специални части. Той добави, че химикалите формират огромни мехури по кожата и в белите дробове. Складът е бил открит в наскоро освободените части на Мосул.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Черноморски вечери в Екопарк Варна на 22 и 23 август
Дата: 21/08, 11:40
Вдъхновени от Боев: Предлагат брадатия лешояд за символ на България за конкурса „Евровизия“
Дата: 21/08, 11:39
Здравните вноски временно няма да се отразяват автоматично в електронната система на НАП и НЗОК
Дата: 21/08, 11:30
Как да спестим 20% от седмичния бюджет с пазаруване в Lidl?
Дата: 21/08, 11:30
Самолет се разби в Аляска
Дата: 21/08, 11:12