Пожар до рафинерията на "Лукойл" в румънския град Плоещ, има риск от експлозия


19/08/2026, 13:09

кадър/видео: Фейсбук, Departamentul pentru Situaţii de Urgenţă

Пожар гори близо до рафинерията на „Лукойл“ в Плоещ, съобщават от Департамента за извънредни ситуации в информация, предаде БТА.

Пламъци са обхванали склад за разредители с площ от 1000 кв.м.

Заради гъстия дим жителите в района са получили предупредително съобщение чрез системата Ро-Алърт (RO-ALERT).

"По наличната до момента информация, вътре в склада е имало трима работници, които са вън от опасност (за живота). За щастие няма пострадали“, съобщи Андрея Урсаки, говорител на Инспектората за извънредни ситуации в Прахова.

Тя заяви, че съществува риск от експлозия предвид наличието на химически вещества в склада.

„В момента колегите ни действат предпазливо, за да не излагат себе си на риск. За щастие димът не се насочва към града или жилищните райони. Поради това най-доброто поведение за гражданите – както е посочено и в съобщението на системата Ро-Алърт – е да държат прозорците затворени и да избягват пътувания в района. Мястото е отцепено от полицията и жандармерията. Колегите ни са на терен и ситуацията към момента е под контрол“, допълни Андрея Урсаки.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



За какво да внимаваме при избора на котешка храна?
Дата: 19/08, 18:36

23 водни бази работят по морето, нови изисквания влизат в сила от догодина
Дата: 19/08, 18:36

Има пострадал в катастрофата на пътя Каварна – Варна край Селце
Дата: 19/08, 18:23

Министър Ивкова оглави Междуведомствения координационен съвет за Националната детска болница
Дата: 19/08, 18:11

Отпускат 170 млн. евро на ДФ „Земеделие“ за 2026 г. заради кризата в Близкия изток
Дата: 19/08, 17:52

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия