Стопкадър: БНТ
Немският поет и драматург Фридрих Шилер и автор на химна на Европейския съюз вече има свой паметник в България. Бронзовият барелеф беше открит в създадената „Алея на народите“ на яхтеното пристанище в Свети Влас по инициатива на Фондация „Българска памет – Братя Диневи“. Това е и първият паметник на Шилер у нас, съобщи Йордан Динев – съпредседател на фондация „Българска памет–братя Диневи“, пише БГНЕС.
Шилер е сред най-влиятелните европейски творци, а неговата „Ода на радостта“ вдъхновява финала на Деветата симфония на Лудвиг ван Бетховен. Именно мелодията по творбата по-късно е избрана за химн на Европейския съюз и се превръща в символ на единството между европейските народи. „Алеята на народите“ събира образите на бележити личности от България и света, оставили трайна следа в историята и културата.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Радев: Умишлените пожари са много по-малко у нас, имаме 5 вертолета и Спартан за гасене
Дата: 19/08, 10:44
Известният бивш капитан от МВР Тодор Лапков е задържан за убийството на 21-годишния Митко Димитров
Дата: 19/08, 10:41
Сметната палата показа имуществените декларации на варненските управници
Дата: 19/08, 10:38
Собственик на павилион нападна данъчни при проверка в Слънчев бряг, после избяга с касовия апарат
Дата: 19/08, 10:302 Коментара
Журналист: Лавров показа едно нетърпение да каже на България: „Хайде вече, минаха 100 дни управление, ориентирайте се към Русия"
Дата: 19/08, 10:26