Атина парализирана от стачка в градския транспорт


23/02/2017, 14:29

Стачка на транспортните работници в гръцката столица Атина блокира градския транспорт за 24 часа. Не се движат метрото, трамваите и тролеите, съобщава кореспондентката на БНР, цитирана от "Бул Нюз".

Заради спрения градски транспорт, жителите на града се принудиха да отидат на работа с колите си. Увеличеният трафик доведе до задръствания. В центъра на Атина има и малко места за паркиране. Гражданите чакат с часове в задръстването, а много дори не отидоха на работа. Транспортните работници протестират срещу решението на правителството да ограничи разходите за градския транспорт. Те са недоволни от намеренията за приватизация на транспортните дружества по искане на кредиторите на Гърция. Синдикатът на стачкуващите е категоричен, че ще се бори за евтин и публичен градски транспорт. Заради приватизацията в транспортния сектор ще има и масови уволнения. Днешната стачка не е последна, категорични са синдикатите. На 1 и 3 март ще има нови 24-часови протести.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Гледат мярката на момичетата по случая "Георги Кузев"
Дата: 13/08, 07:05

Адресите без ток днес във Варна и региона
Дата: 13/08, 07:00

Голямата градинска разпродажба в Mr.Bricolage е тук!
Дата: 13/08, 06:10

Понижаване на температурите по Черноморието
Дата: 13/08, 06:00

Спортът по телевизията в четвъртък 13 август
Дата: 13/08, 05:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия