Кадър Youtube
Папа Лъв XIV отново призова за прекратяване на насилието срещу палестинците на окупирания Западен бряг и призова международната общност да засили усилията за постигане на решение с две държави.
След традиционната неделна молитва „Ангел Господен“ Лъв призова за прекратяване „на повтарящите се актове на насилие срещу палестинското население на Западния бряг“, съобщи Vatican News.
Той отправи и спешен призив към международната общност „да гарантира напредък към решение с две държави за постигането на справедлив и траен мир“.
Ватиканът последователно поддържа позицията, че решение с две държави, основано на сигурни и международно признати граници, е единственият жизнеспособен и справедлив път към траен мир между Палестина и Израел.
Папата отбеляза и началото на Средиземноморските игри в южния италиански град Таранто, като изрази надежда, че спортното събитие ще се превърне в „пророчески знак за мир и братство между народите от този регион и от целия свят“, предава БГНЕС.
В игрите участват спортисти от държави в Африка, Азия и Европа, разположени по крайбрежието на Средиземно море.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Продължават преговорите по формулата за минималната работна заплата
Дата: 17/08, 07:44
Празник е! Интересни имена имат имен ден!
Дата: 17/08, 07:37
Германски правителствен самолет е блокиран на Сейшелите от няколко дни
Дата: 17/08, 07:28
Краен срок за земеделски стопани да подадат заявления за премиите по застрахователните схеми
Дата: 17/08, 07:24
Над 200 000 души са без ток в Хавай от урагана "Лала"
Дата: 17/08, 07:17