Швеция изпитва остър недостиг на медицински персонал
Швеция има повече доктори в момента, отколкото през 2009-а, но й трябват още повече, се казва в нов доклад на Националната служба по здраве, съобщава The Local, цитиран от БНР. Според него броят на докторите в Швеция се е увеличил с 10 процента в периода 2009-2014-а. Броят на специализираните медицински сестри обаче е намалял със седем процента за същия период.
Правителството задели 300 милиона шведски крони през януари за обучението на специализирани мед. сестри през 2017-2018 г. Дали мярката ще даде очаквания резултат ще се види след пет до шест години. За 2014-а е имало 417 доктори на 100 000 човека, в сравнение с 379 за предишните години.
От Комисията по здравеопазване обаче алармират, че има нужда от още и че държавата зависи от докторите от други страни. 27 процента от всички лекари в Швеция днес са получили образованието си в други държави. В този процент влизат докторите, родени в чужбина, и шведи, обучени например в Дания, Полша или други страни от ЕС.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Силата на обединеното добро или как една дарена рампа задвижи лавина от съпричастност за децата от ДМСГД - Варна
Дата: 13/08, 10:22
Автомобил без регистрация се заби в стълб край Варна
Дата: 13/08, 10:21
Голямата градинска разпродажба в Mr.Bricolage е тук!
Дата: 13/08, 10:20
Спасиха два щъркела в столичен храм
Дата: 13/08, 10:17
Протест за справедливост за Георги Кузев в Пловдив
Дата: 13/08, 10:051 Коментар