Холандският премиер Марк Рюте поиска извинения от президента на Турция Реджеп Таип Ердоган за острите нападки, отправени срещу Холандия, предаде Дойче веле.
Припомняме, по-рано турският лидер обвини холандското правителство в "нацизъм и фашизъм" заради отказа на властите да допуснат турски министър в консулството на Анкара в Ротердам.
"Турция трябва да се извини за сравняването на холандците с нацисти", подчерта Рюте.
Той определи думите на Ердоган като неприемливи и допълни, че подобни изказвания не помагат за деескалацията на конфликта.
В неделния ден напрежението между двете страни достигна безпрецедентни размери. В сутрешните часове протестиращи пред генералното консулство на Холандия в Истанбул свалиха флага на холандската страна и го замениха със знамето на Турция.
Марк Рюте, който първоначално се опита да внесе умереност в двустранните отношения, след изказванията на Ердоган предупреди, че Холандия може да бъде принудена към ответни мерки./news.bg
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
На 13 август е Международният ден на левичарите
Дата: 13/08, 02:00
Голямата градинска разпродажба в Mr.Bricolage е тук!
Дата: 13/08, 02:00
Двама загинаха при катастрофа на хеликоптер в САЩ
Дата: 13/08, 01:30
Две са кандидатурите са управител на НЗОК
Дата: 13/08, 01:00
Зеленски: Украйна е освободила 745 кв. км територия през 2026 г.
Дата: 13/08, 00:301 Коментар