Снимки: Кремена Минчева
Вече седми ден всички хора в село Рогачево са без вода. Причината са четири аварии в гората, които от ВиК Балчик се опитват да отстранят.
„Капна малко водичка, колкото да напълним по една кофичка и спря. Ние разбираме, че има проблем, но можеше поне една водоноска да осигурят и от нея да си пълним вода“, заяви за „Петел“ живущата в селото Кремена Минчева.
_%201200x%201600.jpg)
„Нашата кметица е внесла жалби до всички институции, включително и до министъра на околната среда и водите. Резултат обаче няма. Отговарят ни, че се прави всичко възможно, но не мисля, че е нормално в XXI век толкова дълго време хора да стоят без вода. В Рогачево има и много възрастни, и пет семейства няма да как да се грижим за тях“, допълни Минчева.„_%201200x%201600.jpg)
„Доколкото разбираме, корени са предизвикали тапа в тръбите и затова водата не стига до селото. Истината е обаче, че техниката на ВиК Балчик е стара и амортизирана, и смятам, че е редно отново да потърсят помощ от ВиК Варна. Така постъпиха преди две години, когато затворихме пътя и ни обърнаха внимание. Дано сега не се налага да вземаме пак крайни мерки“, каза още Кремена Минчева.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Връщат в ареста шефа на ВиК - Несебър
Дата: 18/08, 17:58
Джартов: Димът над София дойде от пожари и в Албания, не само Сърбия
Дата: 18/08, 17:49
Ефремова в Пловдив: Замесените в убийството деца са имали предишни прояви, но родителите са саботирали превенцията
Дата: 18/08, 17:36
Пожар е избухнал във вилната зона на Мездра, евакуираха деца
Дата: 18/08, 17:26
Дронове дебнат за опасни гонки по пътищата във Варненско
Дата: 18/08, 17:18