Сменяме левовете срещу такса в евро


30/06/2026, 16:23

Пиксабей

До 30 юни гражданите могат да обменят безплатно левове в евро в клоновете на банките и представителствата на "Български пощи" ЕАД.

От 1 юли Законът за въвеждане на еврото позволява те да въведат такси за извършване на операцията.

От утре Пощите ще вземат 6 евро такса за обмяна до 1000 лева.

Няма да е изненада, ако някоя търговска банка реши да привлече клиенти с по-дълго извършване на услугата безплатно.

Единствено БНБ и регионалните ѝ представителства в страната ще продължат да сменят лева за евро безплатно и безсрочно, предаде БНР.

"От утре добре е хората, които имат още левове за обмяна, да се информират предварително дали съответната банка е въвела такса на услугата и какъв е размерът", посъветва Габриела Руменова, основателка на платформата "Ние потребителите".

Тези такси трябва да бъдат обявени публично – както на сайтовете, така и в паричните салони. Не е достатъчно да се залепи на стената QR код, защото не всеки клиент има дигитално устройство за проследяване на препратката и това поставя някои посетители в неравнопоставено положение, допълни Руменова.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Ученик улови 158 екземпляра от опасната "риба балон" в Гърция
Дата: 30/06, 21:25

Заради очакваните над 35 градуса: Утре временно спират камионите по магистралите "Тракия", "Струма", "Марица", "Европа" и "Хемус"
Дата: 30/06, 21:16

Над 45 обществени чешми във Варна работят лятото, обмислят онлайн карта
Дата: 30/06, 21:08

Унгарският парламент ограничи заплатите на кметовете и областните ръководители
Дата: 30/06, 20:59

Каримански: Не бих предложил такъв бюджет
Дата: 30/06, 20:51

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия