снимка: ОДМВР Варна
Териториалното отделения в Провадия при Районна прокуратура – Варна ръководи разследване във връзка с разкрита оранжерия, използвана за засаждането и отглеждането на растения от рода на конопа. 47-годишен мъж е привлечен към наказателна отговорност.
Оранжерията е открита при специализирана операция, проведена от служители на ГДБОП на 1 юни 2026 година. При извършените претърсвания, в къща в провадийското село Ветрино е разкрита оранжерия, в която са отглеждани растения от рода на конопа. Установено е, че помещения в къщата са добре оборудвани за осъществяване на нелегалната дейност. Иззети са общо 119 броя растения в напреднал стадий на растеж, предаде Радио Варна.
Работата по доказване и документиране на извършеното престъпление продължава под ръководството и надзора на прокурор от ТО Провадия при Районна прокуратура – Варна. И.И. не е осъждан. На мъжа е наложена мярка за неотклонение "гаранция" в размер на 5000 евро.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Д-р Брънзалов: Парите за здраве не стигат
Дата: 23/07, 18:391 Коментар
Забраниха къпането на плажа в Созопол след бурята, засегнала Черноморието
Дата: 23/07, 18:34
Гюров за Радев: Странно е да настояваш за добри отношения с Иран – режим, който избива невинни
Дата: 23/07, 18:251 Коментар
В Стара Загора е задържан мъж, издирван с червена бюлетина на Интерпол
Дата: 23/07, 18:14
Ladies Night с Man4Queen в Moonlight Varna
Дата: 23/07, 18:10