Община Варна
Варна отново ще бъде домакин на инициативата „Бъди грамотен“, която събира деца, младежи и възрастни в предизвикателство, посветено на правилното писане и българския език.
На 12 август, сряда, от 17:00 ч. в Морската градина жители и гости на града ще могат да проверят знанията си, като се включат в правописната надпревара. Шатрата на организаторите ще бъде разположена в близост до Слънчевия часовник, съобщават от общинската администрация.
Участниците ще решават тестове, съобразени с три възрастови групи. Задачите са свързани с често допускани правописни и езикови грешки, а след това всеки желаещ ще може да получи кратка правописна консултация.
За най-малките, които все още не могат да четат и пишат, са подготвени забавни игри с букви. Най-добрите участници в правописната надпревара ще бъдат отличени с награди.
Инициативата традиционно привлича стотици участници във Варна, сред които има и много хора, които се включват всяка година. Основната цел на „Бъди грамотен“ е да насърчава правилното писане и интереса към българския език.
Кампанията се организира от образователния портал „Академика БГ“ с подкрепата на Община Варна.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Майката на младежа, бил непалци и присъствал на убийството на Георги Кузев: Живея в кошмар, банда скинари, това е секта, промиват мозъци
Дата: 12/08, 17:08
Меси с емоционално писмо до баща си: Защо не издържа още малко, за да завършим заедно?
Дата: 12/08, 17:02
Непалците, пребити от младежите в Пловдив, работят в печатница
Дата: 12/08, 17:001 Коментар
Черно море без трима ключови играчи срещу ЦСКА 1948 в Бистрица
Дата: 12/08, 16:56
Грандиозна Стилияна Николова с великолепно изпълнение на обръч на Световното
Дата: 12/08, 16:521 Коментар