Тръмп ще представи в сряда важна данъчна реформа


22/04/2017, 12:10

Президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви, че ще представи важна данъчна реформа на 26 април, предаде БТА. "Ще направим голямо съобщение в сряда във връзка с данъчната реформа. Процесът започна отдавна, но самата реформа ще започне в сряда", каза Тръмп. Президентът на САЩ съобщи това, подписвайки три директиви с цел вдигане на финансовите регулации и намаляване на данъчната тежест, предадоха световните агенции.

Тези мерки се вписват в по­общата политика за стимулиране на американската икономика, заяви Тръмп при посещение в министерството на финансите. Тяхна мишена станаха финансови и данъчни регулации, въведени при предишния президент на САЩ Барак Обама.

"Хората не могат да си върнат парите, те нямат идея какво да правят, (регулациите) са прекалено сложни", обобщи Тръмп. Една от директивите взима на мушка закона "Дод­Франк", приет след финансовата криза от 2008 г. "Тези регулации затвърждават (принципа) "твърде голям, за да бъде оставен да фалира" и насърчават рискованото поведение", се аргументира Тръмп. Законът "Дод­Франк" позволява на правителството на САЩ да дава на заем пари на банки, които са смятани като важни за системата.

Американският министър на финансите Стивън Мнучин, който придружаваше Тръмп, коментира, че е минало достатъчно време от кризата от 2008 г., за да бъде направена оценка кои регулации са проработили и кои ­ не. Г­20 ­ група, на която Съединените щати са член ­ настоява за по­строг държавен контрол с цел повишаване на стабилността на глобалната икономика, отбелязва ДПА. Ще бъде много опасно, ако бъдат отменени финансовите регулации, въведени след кризата от 2008 г., предупреди заместник­председателят на управителния съвет на Управлението за федерален резерв на САЩ Стенли Фишер, цитиран от Франс прес и 24 часа.

"Изглежда забравихме, че имаше финансова криза, причинена от поведението на банките... и която нанесе значителни щети на (американската) икономика. Милиони хора загубиха своите работни места и къщи", припомни Фишер. Той подчерта, че солидната финансова система е задължително условие за здравата икономика.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Хеликоптер се включи в гасенето на пожара в Сакар
Дата: 12/08, 08:08

Американската армия откри огън по кораб, нарушил блокадата на иранските пристанища
Дата: 12/08, 08:03

Временни ограничения за пътуващите днес в участъци на АМ "Тракия"
Дата: 12/08, 07:54

Жълт код за високи температури в цялата страна, достигат до 38 градуса
Дата: 12/08, 07:48

Ферибот с 95 души се преобърна в езерото Кариба, тече спасителна операция
Дата: 12/08, 07:42

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия