Пиксабей
Температурите падат рязко с над 10 градуса
Студен атмосферен фронт нахлува в България в четвъртък, носейки интензивни валежи и силен североизточен вятър по Черноморието.
В четвъртък от североизток ще навлиза относително студен въздух. Над страната ще се развива купеста облачност, която над Югозападна България и планинските масиви ще премине в значителна купесто-дъждовна. На много места в тези райони, както и в Горнотракийската низина, се очакват краткотрайни, но временно интензивни дъждове с гръмотевици. Има създадени условия и за падане на градушка. Краткотраен дъжд с гръмотевици ще превали на отделни места в източните части и северните централни райони, включително около Русе и Велико Търново.
Опасно време по морето
По Черноморието облачността ще остане променлива. От север ще нахлува хладен въздух с умерен, а временно и силен вятър, за който е обявен жълт код за опасност. Дневните температури по крайбрежието ще се понижат и максималните стойности ще бъдат между 25 и 28 градуса. Температурата на морската вода се задържа между 25 и 27 градуса, но вълнението на морето ще се усили и ще достигне 3-4 бала.
Температури и лунна фаза
В най-топлата част на деня температурите в страната ще варират предимно между 26 и 31 градуса. Най-горещо ще остане в югозападните райони, като в Сандански термометрите ще отчетат до 35 градуса, докато за София се очакват около 29 градуса. В планините температурите също ще паднат – на височина 1200 метра максималните стойности ще бъдат около 24 градуса, а на 2000 метра – около 16 градуса. Слънцето в столицата изгрява в 6 часа и 31 минути, а луната се намира във фаза един ден след новолуние.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
МФ: До седмица ще защитим държавния интерес за Пловдивския панаир
Дата: 12/08, 18:57
Захарова: Ударите на Киев обслужват интересите на Запада
Дата: 12/08, 18:53
Средната брутна заплата в България достигна 1444 евро
Дата: 12/08, 18:49
Вълк нападна 4-годишно момиче в таверна край Солун
Дата: 12/08, 18:43
Фаталната дискотека в Кочани е работила след незаконно преустройство
Дата: 12/08, 18:40