Нова мода сред сирийците! Родители кръщават децата си на Путин


22/04/2017, 18:09

Посланикът на Сирия в Москва Рияд Хадад съобщи, че много благодарни за руската помощ сирийски семейства дават на новородените си момчета имената на Владимир Путин. На среща със зам.-председателя на руския Съвет на федерацията Иляс Умаханов посланик Хадад каза, че решението на сирийския президент Башар Асад руският език да стане втори език в Сирия е знак на благодарност към руския народ за подкрепата му към сирийците, съобщи ТАСС, цитиран от vesti.bg.

Не е тайна, ако кажа, че децата на Башар Асад сега учат руски, каза още Хадад, цитиран от руски медии. Посланикът добави, че във всички университети в Сирия са открити катедри за изучаване на руски език, допълни Блиц.

Руски ще се изучава и във всички училища от 7 клас. Освен това, президентът Асад е предоставил безвъзмездно терен край Дамаск за построяване на руско училище.
 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Хеликоптер се включи в гасенето на пожара в Сакар
Дата: 12/08, 08:08

Американската армия откри огън по кораб, нарушил блокадата на иранските пристанища
Дата: 12/08, 08:03

Временни ограничения за пътуващите днес в участъци на АМ "Тракия"
Дата: 12/08, 07:54

Жълт код за високи температури в цялата страна, достигат до 38 градуса
Дата: 12/08, 07:48

Ферибот с 95 души се преобърна в езерото Кариба, тече спасителна операция
Дата: 12/08, 07:42

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия