През юни при властите на непризнатата изцяло в международен план държава Косово ще пристигнат радикали, които ще пристъпят към реализация на концепцията „Велика Албания“, пише руският вестник „Известия“, цитиран от "Фокус".
На 11 юни в Косово ще бъдат проведени извънредни парламентарни избори, тъй като мнозинството от депутатите подкрепи вот на недоверие срещу правителството на премиера Иса Мустафа.
Допитванията прогнозират победа на радикалната партия „Самоопределение“, която насърчава идеята за провеждане на референдум за обединяване на Косово с Албания. Както прогнозират анализатори, значим ръст в новото правителство може да осъществи бившия министър и поддръжник на обединението на всички албанци Рамуш Харадинай. Той е обвиняван от Белград за военни престъпления.
Заплахата от реализация на проекта беше една от основните теми по време на телефонния разговор на руския президент Владимир Путин с неговия сръбски новоизбран колега Александър Вучич на 15 май.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Моторист е загинал в тежка катастрофа край Силистра
Дата: 11/08, 19:38
Израел отвърна на Турция: Ердоган не познава граници, окупирал е 36 % от Кипър, 5 % от Сирия и 2000 кв км от Ирак
Дата: 11/08, 19:171 Коментар
Хеликоптер се включи в гасенето на пожара в област Хасково
Дата: 11/08, 19:11
Марица: 17-годишното момиче от Младежкия хълм не е завършило 10-и клас
Дата: 11/08, 18:591 Коментар