Външният дълг на Русия нарасна с 2,1 на сто от началото на 2026 г.


14/08/2026, 16:55

Външният дълг на Русия се е увеличил с 6,5 млрд. долара от началото на 2026 г. и към 1 юли е достигнал 313,3 млрд. долара, сочат данни на Централната банка на Русия, цитирани от ТАСС и БТА.

Увеличението спрямо началото на годината е с 2,1 на сто, като най-съществено са нараснали външните задължения на банковата система и останалите сектори на икономиката, посочва руската централна банка.

Въпреки увеличението от началото на годината външният дълг остава по-нисък спрямо същия период на 2025 г. Към 1 юли миналата година той е възлизал на 324,05 млрд. долара.

Така на годишна база външните задължения на Русия са намалели с около 10,8 млрд. долара, или приблизително 3,3 на сто. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Треньорът на България взе изненадващо решение за бъдещето си
Дата: 14/08, 21:14

Колоездач почина по време на Обиколката на Португалия
Дата: 14/08, 21:02

Фратрия победи Берое във Варна
Дата: 14/08, 20:56

На 66 години почина легендарният български футболист Нако Дойчев
Дата: 14/08, 20:41

Европейското първенство по волейбол за жени 2026 идва в ефира на MAX Sport и MAX One
Дата: 14/08, 20:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия