Удължиха с 48 часа срока на ултиматума срещу Катар


03/07/2017, 10:50

С 48 часа бе удължен срокът, който дадоха арабските държави на Катар да изпълни техни ултимативни искания, съобщава ТВ "Европа".


Малкото емирство е под заплаха от нови санкции от арабските държави, които прекъснаха дипломатическите си отношения, обвинявайки страната в подкрепа на тероризма. Саудитска Арабия, Обединените арабски емирства, Бахрейн и Египет вече дадоха срок на Доха да отговори на техните изисквания за преодоляване на спора. Четирите страни проучват списъка с възможни санкции срещу страната, след като отхвърли исканията им, които включват намаляване на нивото на отношения с Иран, прекратяване на подкрепата за ислямистките групировки и затваряне на телевизия „Ал Джазира“. Катарският външен министър Мохамед бин Абдулрахман ал Тани заяви в Рим в събота, че изискванията нарушават суверенитета на страната му, но призова за диалог.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 



Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Времето по Черноморието
Дата: 11/08, 06:00

⚓ В очакване на празника на Варна! 💙
Дата: 11/08, 05:20

Спортът по телевизията във вторник 11 август
Дата: 11/08, 05:00

Хороскоп за вторник: Телец - планиране; Рак - романтика; Везни - хармония; Стрелец - почивка; Водолей - късмет
Дата: 11/08, 04:30

На 11 август 1984 г. варненският делфинариум е открит за посетители
Дата: 11/08, 04:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия