Макрон ще поиска ограничаване на работниците от България и Румъния (Обзор)


24/08/2017, 00:21

При посещението си в Австрия, Румъния и България френският президент Еманюел Макрон има конкретна цел - да създаде климат на доверие по деликатния въпрос за командированите работници, писа френският в. "Кроа", цитиран от агенциите. Макрон вчера бе в Австрия, където се срещна освен с нейните лидери и с премиерите на Чехия и Словакия. Днес е в Румъния, а в петък Еманюел Макрон ще води преговори с президента Румен Радев и премиера Бойко Борисов.



Темата ще му създаде трудности, особено в Румъния, която е против затягането на европейските правила в тази област, пише изданието. Около 30 000 от командированите работници във Франция идват от Румъния - повече от тях са само работниците от Полша и Португалия. Повечето от румънците работят в строителството, получават доста над 300 евро, които могат да очакват в родината си, и допринасят значително за сумата от 1.58 милиарда евро, които румънската диаспора изпраща всяка година в страната си. След като Европейската комисия обяви миналата година, че иска да преразгледа европейската директива по въпроса, Румъния и 10 други страни вдигнаха жълт картон, припомня изданието. Румъния и България, от които идват много от командированите работници в ЕС, са ключови дестинации за френския президент, пише изданието. Ако тези страни се приближат до позициите на Париж, основните противници на промяната на обсъжданите правила - Варшава и Будапеща, ще се окажат малко по-изолирани./ segabg.com

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Вучич: В началото сме на голяма война
Дата: 10/08, 10:53

Бивш "ловец", който се отказал: Те се възприемат за нацисти и скинари, футболни хулигани
Дата: 10/08, 10:49

Фекални води се изляха на плаж в Свети Влас, санкционират ВиК – Бургас
Дата: 10/08, 10:472 Коментара

Челен сблъсък с дрогиран шофьор на пътя Варна - Бургас
Дата: 10/08, 10:40

ABC News: Мета е плащала на отявлени неонацисти за съдържание във Фейсбук
Дата: 10/08, 10:34

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия