Снимка Булфото
Парламентарната комисия по отбрана прие с 15 гласа „за“ и един „против“ Проект за инвестиционен разход „Придобиване на нови трикоординатни радари“. Проектът е внесен от Министерския съвет и се касае за седем нови радара.
Направените промени в Проекта са за оторизиране на началната дата за изпълнение. Срокът за изпълнение остава същият. Доставката за последния радар преминава от последното тримесечие на 2028 г. във второто тримесечие на 2029 г., каза министърът на отбраната Димитър Стоянов. Крайната сума по проекта е до 195 млн. евро. Основното финансиране ще бъде по механизма SAFE, каза министърът.
Проектът беше приет без дебати.
БТА припомня, че през юни 2025 г. министрите на отбраната на България и Франция подписаха рамково споразумение за съвместно придобиване на нови трикоординатни радари.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Магнезий за бързо реагиране
Дата: 09/06, 17:50
Пощенска банка, Сирма Груп Холдинг и Ethermind са големите победители в Transform IT Awards 2026
Дата: 09/06, 17:50
Мъж от Банско е обвинен за домашно насилие, закана за убийство и палеж на автомобил
Дата: 09/06, 17:44
Туск: Полша трябва да бъде включена в мирните преговори за Украйна
Дата: 09/06, 17:271 Коментар
Икономическа полиция проверява незаконен обект на язовир „Студен кладенец“ за половин милион лева
Дата: 09/06, 17:21