Двамата шофьори, причинили катастрофата с автобус в София, са с чешки шофьорски книжки


06/06/2026, 00:08

Снимка: Булфото

Двамата шофьори на леки автомобили, причинили тежката катастрофа с автобус в София, са с чешки шофьорски книжки, научи "По света и у нас". 

Заместник-градският прокурор Ангел Кънев съобщи, че двамата никога не са обучавани в шофьорски курсове в България.

Според източници на БНТ единият е взел книжката си в Чехия миналата година, а другият преди две години.

При проверка с дрегер и двамата са отчели нулеви резултати за употреба на алкохол и наркотици. Назначена е и кръвна проба, тъй като има вещества, които тестовете с дрегер не отчитат.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Нов шоурум за мебели отвори врати във Варна
Дата: 06/06, 09:40

Шофьори във Варна: Тапа на Аспаруховия мост заради запалилия се автобус. Полицията: Чака се Пътна помощ
Дата: 06/06, 09:33

Автобус се запали на Аспарухов мост
Дата: 06/06, 09:19

НИМХ предупреждава за гръмотевични бури и градушки в събота
Дата: 06/06, 09:14

Днес изтича срокът за премахване на оградата на незаконния град край Варна
Дата: 06/06, 09:12

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия