За 11,00 часа е насрочено извънредно общо събрание на акционерите в МБАЛ „Св. Анна“ във Варна. В дневния ред е предвидена точка за смяна на борда на болницата, в която държавата притежава мажоритарния дял, съобщи Дарик.
В Съвета на директорите w момента влизат изпълнителният директор д-р Николай Коларов, доц. д-р Боряна Върбанова и д-р Гален Шиваров, като последният е подал заявление за освобождаване от поста.
В документите за общото събрание не се посочват предложенията на министерството кой да влезе в ръководството. По информация на работещи в здравното заведение, за членове на директорския борд ще бъдат предложени пенсиониран лекар и специалист, който е завършил Лесотехническия университет.
В рамките на няколко месеца това е вторият опит да бъде сменено управлението на МБАЛ „Св. Анна”. През пролетта служебният кабинет на Огнян Герджиков планираше промяна на борда, но в последния момент оттегли предложението си.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Автобус №46 във Варна ще се движи с ново разписание в делничните дни
Дата: 08/05, 17:40
България с най-голям капацитет за съхраняване на електроенергия в батерии на Балканите
Дата: 08/05, 17:35
Екип на пожарната във Вълчи дол спаси над 20 животни от горяща постройка
Дата: 08/05, 17:19
Жена от Пловдив намери и върна загубен портфейл с над 1000 евро
Дата: 08/05, 17:13
Ежедневно се извършват обходи и проверки в района на огромното свлачище край Смолян
Дата: 08/05, 17:00