През нощта ще бъде ясно и почти тихо. Утре ще е предимно слънчево. След обяд главно над южната половина от страната ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и ще има краткотрайни валежи от дъжд и гръмотевици. Ще има условия за градушки. Ще духа слаб до умерен вятър от запад-северозапад. Ще е топло с максимални температури между 29° и 34°, в София – около 28°.
В планините ще бъде предимно слънчево. Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На много места ще има краткотрайни валежи от дъжд и гръмотевици. Ще има условия за градушки. Ще духа умерен вятър от север-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 18°, на 2000 метра - около 12°.
По Черноморието ще бъде предимно слънчево. След обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на отделни места главно по южното крайбрежие ще превали и прегърми. Ще духа слаб до умерен югоизточен вятър. Максималните температури ще бъдат между 25° и 28°. Температурата на морската вода е 18°-20°. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Костадинов: Съществува политическа протекция над строителството край Варна
Дата: 30/05, 10:19
Клисурски: България не е в процедура по свръхдефицит, този сценарий може да се избегне
Дата: 30/05, 10:14
Пламен Андреев: Абсурдно е да се твърди, че Черно море ще се разпадне
Дата: 30/05, 09:58
45 спасители ще се грижат за безопасността на плажа във Варна
Дата: 30/05, 09:53
Татяна Дончева: Глухи и слепи ли сте, не разбирате ли, че става заграбване на територия във Варна?
Дата: 30/05, 09:392 Коментара