Илюстрация Булфото
Министерският съвет прие днес предложението на Народното събрание за законодателни промени в 68 закона във връзка с отпадането на свидетелствата за съдимост. Това стана на изнесеното заседание в "Евксиноград" край Варна, предаде Moreto.net.
Това означава, че гражданите ще дават на администрацията 3,8 млн. лева по-малко, обясни пред медиите вицепремиерът Томислав Дончев след срещата.
По негови данни, през 2016 година съдилищата и Министерството на правосъдието са издали близо 780 000 свидетелства за съдимост. За първото полугодие на тази година броят им е близо 420 000.
Това, според Дончев идва да покаже, че свидетелствата за съдимост са една от най-търсените и използваните удостоверителни услуги у нас.
"Това е типичен случай, в който ние караме гражданина да се снабди с документ от един държавен орган и да го занесе в друг. Наред с това съществува техническа възможност тези справки да се правят по електронен и служебен път, т.е. гражданите да заявяват какво искат", коментира още вицепремиерът.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Ежедневно се извършват обходи и проверки в района на огромното свлачище край Смолян
Дата: 08/05, 17:00
Рубио: Трябва да получим отговор от Иран за прекратяване на войната
Дата: 08/05, 16:48
Временно затварят част от бул. „Осми Приморски полк“ във Варна утре
Дата: 08/05, 16:35
ЦИК обяви новите депутати, заемащи местата на избраните в правителството
Дата: 08/05, 16:22
ЕК с указания за риска от затруднения в доставките на самолетно гориво
Дата: 08/05, 16:17