На финала на турнира в китайската столица испанецът надигра Ник Кириос
Световният номер 1 Рафаел Надал спечели за втори път в своята кариера силния тенис турнир в Пекин, Китай. На финала левичарят от Майорка даде само три гейма на австралиеца Ник Кирьос и след категоричното 6-2, 6-1 завоюва 75-ата титла в кариерата си.
Двубоят бе натоварен с големи очаквания от феновете, но Матадора не остави никакви шансове на своя съперник и го пречупи точно за 92 минути игра.
В първия сет шампионът от 2005 г. реализира решаващ брейк в шестия гейм, след което успешно затвърди преднината си за 5-2. Надал, който вчера победи на полуфиналите Григор Димитров с 2-1 сета, продължи с доминацията си на корта и направи нов пробив, което му бе повече от достатъчно, за да затвори сета с 6-2.
Безкомпромисното представяне на носителя на 16 титли от Големия шлем продължи и през втората част, след като направи ранен пробив още във втория гейм. Това тотално уби надеждите на австралиеца, който така и не съумя да намери противодействие на брилянтната игра на испанеца.
Видимо изнервен, Кирьос допусна нов брейк в своето подаване, с което преднината на Краля на клея бързо набъбна до 4-0.
В крайна сметка лидерът в световната ранглиста не допусна изненади. За 19-ия в света австралиец това бе втори загубен финал през тази година, след като по-рано преклони глава и пред първата ни ракета Григор Димитров на Мастърса в Синсинати.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Откриха шофьора, избягал от катастрофата с линейка в центъра на София
Дата: 21/04, 21:19
Стефан Янев: Гласуването е срещу статуквото и поставя тежка задача пред Румен Радев
Дата: 21/04, 21:02
Янкулов: Мисля, че Сарафов си дава сметка пред какви предизвикателства изправя цялата правосъдна система
Дата: 21/04, 20:501 Коментар
Иран все още не е взел решение дали да участва в преговори със САЩ
Дата: 21/04, 20:40
Григор Димитров отсече: Животът не е само тенис, нямам какво да доказвам на никого
Дата: 21/04, 20:27