Украйна е разбила група наемни убийци, вербувани от Русия


Дата: 20/02, 16:04

Пиксабей

Украйна съобщи, че е разбила група от наемни убийци, вербувани от Русия.  Един човек е загинал, а двама са ранени при руски ракетен удар срещу Харков. Украйна от своя страна атакува с дронове Севастопол в окупирания от Русия Кримски полуостров - има жертва, съобщиха местните власти.

На този фон Украйна заяви, че е задържала седем души по подозрения, че са планирали убийства на украински високопоставени представители по поръчка на Русия. Като основни мишени на планираните атентати Киев посочва украински журналисти и обществени дейци и служители на военното разузнаване. Руските спецслужби са обещавали възнаграждение до 100 000 долара за успешен атентат, предаде БНР.

В същото време страните членки на ЕС не успяха да постигнат споразумение за 20-ия пакет от санкции срещу Русия, който целеше да отбележи четвъртата годишнина от пълномащабното нахлуване на руските сили в Украйна.

"Възнамеряваме да приемем пакета на срещата на външните министри в понеделник", заяви първият европейски дипломат Кая Калас.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Около 140 пътници пристигнаха в София на летище "Васил Левски" с полет от Оман
Дата: 03/03, 16:05

Близо два милиона билета са продадени в първите две фази за мачовете на Мондиал 2026
Дата: 03/03, 16:02

Внукът на Хаджиевски отбеляза победния гол за Спартак в последната минута
Дата: 03/03, 15:58

Тръмп: Иран искат да преговарят. Аз казах: Твърде късно!“
Дата: 03/03, 15:452 Коментара

Иран призова Съвета за сигурност на ООН да спре войната
Дата: 03/03, 15:36

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия