Снимка Булфото
Силно земетресение разтърси Индонезия. То е било подводно и регистрирано в провинция Малуку. Геофизичният институт на САЩ съобщи, че трусът с магнитуд 6,3 е бил с епицентър на около 32 километра югозападно от град Хила и на дълбочина от около 32 километра, пише Блиц.
Според Индонезийската служба по метеорология, климатология и геофизика това е бил третият от пет труса, регистрирани в района за по-малко от 30 минути, най-слабият от които е бил с магнитуд 5,2.
Трусът предизвикал паника сред жителите. По данни на световните медии има нанесени материални щети, но за щастие няма образувани цунамите. Земетресението е причинило леки щети на летище "Патимура" в град Амбон, но не се съобщава за жертви.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Мигранти са заподозрени за пожар в историческата местност Петрова нива
Дата: 09/08, 17:59
Потушиха пожара, възникнал в сградата на бивш техникум в центъра на Монтана
Дата: 09/08, 17:44
Румъния удължи работата на своята АЕЦ с 9 дни след потопените в Дунав баржи
Дата: 09/08, 17:12
Британският министър на отбраната призова съюзниците да осигурят повече ракети за ПВО на Украйна
Дата: 09/08, 17:03